Чи справді корейський женьшень поліпшує сон?

Корейський женьшень залишається улюбленою травою в традиційній китайській медицині та цілісною народною медициною для збільшення енергії та витривалості. Ця коренева трава не покращує сон для більшості, але може зменшити тривогу, яка опосередковано впливає на сон. Майте на увазі, що корейський женьшень або женьшень Panax не є таким самим коренем, як американський чи сибірський женьшень, хоча вони і пов’язані між собою. Поговоріть зі своїм медичним провайдером перед самолікуванням з корейським женьшенем.

Історія Panax Ginseng

Женьшень Panax є рідним корейським і китайським і використовувався медично протягом тисяч років. Китайські медичні тексти з першого століття описують женьшень як чудовий трави для сприяння довговічності та життєвої сили. За даними MedlinePlus, в 1976 році, як повідомляється, 400-річний зразок був проданий за 10 тисяч доларів за унцію.

Загальні ефекти

Женьшень, як правило, використовується як лікар-все, або тонік для поліпшення загального здоров’я. Китайські травники рекомендують його для “хворих, слабких або літніх”, повідомляє Гейлівська енциклопедія нетрадиційної медицини. Як адаптоген, трава використовується, щоб допомогти організму адаптуватися до стресу та зміцнити імунну систему, хоча це твердження не було достатньо продемонстровано сучасними лабораторними дослідженнями. Найбільш поширеним впливом корейського женьшеню є підвищення фізичної, сексуальної та психічної енергії. Як це не парадоксально, іноді женьшень пропонується в традиційній китайській медицині для заспокоєння тривоги та стресу.

Вплив на сон

Як повідомляється, корейський женьшень може турбувати сон і збільшити ймовірність безсоння. Проте женьшень також може скоротити час, необхідний для заснуття для деяких людей шляхом зниження стресу. Цей антистресовий ефект може бути обумовлений впливом женьшеню на мозок, зокрема модифікуючими ГАМК-агресивними нейромедіаторами.

Лікування хронічного синдрому втоми

Корейський женьшень має деякі докази успішного лікування синдрому хронічної втоми, який характеризується загальною втомою, а також пов’язаними зі сном проблемами. У дослідженні 2004 року, опублікованому в журналі “Психологічна медицина”, двомісячне лікування Женьшень Panax зменшило стомлення для тих, хто страждає від помірних випадків хронічної втоми.

Використання в лабораторіях сну

Відомий вплив женьшеню на сон допоміг дослідникам сну, які випробували траву як спосіб зменшити “перший нічний ефект”. У лабораторіях сну перші ночі часто відзначаються дивними моделями сну, оскільки пацієнти Взагалі незручно сплять у нових місцях. У дослідженні 2009 року, опублікованому в журналі “Sleep”, дослідники виявили, що ферментований женьшень, що вводять суб’єкти, знижує пробудження протягом ночі та зменшує час, необхідний для падіння сон.

Незважаючи на передбачувані ефекти анти-тривожності, корейський женьшень може діяти як стимулятор, тому не приймайте його з іншими стимуляторами, включаючи кофеїн. Отримано повідомлення про передозування женьшеню. Цей стан називається “інтоксикацією женьшеню”, що може включати симптоми головного болю, безсоння, запаморочення, плями і дискомфорт у шлунково-кишковому тракті.

Небезпеки