Чи може запор викликати стомлення?

Майже кожен відчуває себе втомленим у той чи інший час, і більшість людей часом відчувають запор. Але якщо у вас хронічний запор і у вас також є втома, може стати щось інше. Ви можете страждати від побічних ефектів ліків, або у вас може виникнути ще одна стадія, яка спричиняє запори та втома як симптоми. Ваш лікар може допомогти розібратися з вашими симптомами та зробити діагноз.

Не кожному є рух кишечника раз на день, адже, згідно з Національним інститутом діабету, травлення та ниркових хвороб, це нормально “йти” якомога більше трьох разів на день або всього лише троє разів на тиждень. Але якщо ви йдете рідше, ніж це, ви хронічно запори. Втома також є дуже поширеною скаргою, і це, як правило, не є серйозним. Але якщо у вас виникає надзвичайна усталость на регулярній основі, ви, ймовірно, повинні отримати його перевірити.

Деякі хвороби включають запори і крайню втоми серед їх найвищих симптомів. Наприклад, целіакія, стан, при якому ви не можете споживати певні зерна, часто зустрічаються з запорами та стомленнями, відповідно до Національного інституту діабету та травних та ниркових хвороб. Можливо також, що у вас є синдром подразненого кишечника, це розлад, при якому ваші кишечники не функціонують належним чином, так як СРК може бути пов’язане з почуттям втоми. Нарешті, у вас може виникнути фіброміалгія, яка викликає гострий м’язовий біль. Багато людей з фіброміалгією добре не сплять, що призводить до втоми.

Якщо ви нещодавно заснували нове ліки або скоригували вашу дозу препарату, який ви вже приймали, слід враховувати це як потенційну причину для запору і втоми. Багато препаратів включають запор і втома як потенційні побічні ефекти. Наприклад, відомі антидепресанти побічні ефекти можуть включати обидва симптоми, і деякі ліки з високим тиском крові можуть мати подібні побічні ефекти, повідомляє веб-сайт MayoClinic.com. Якщо ви підозрюєте, що ліки можуть викликати ваші незручні симптоми, лікар може змінити вашу дозу або перейти на інший продукт.

Важко визначити, що може викликати ваш запор і втома без допомоги вашого лікаря, який може виконувати лабораторні аналізи для пошуку будь-яких аномалій. Зрештою, може виявитися, що два симптоми не пов’язані між собою. Якщо це так, вам потрібно буде лікувати кожний симптом окремо. Ви можете звернути увагу на запор, збільшуючи кількість клітковини у вашому раціоні – спробуйте споживати щонайменше 25 г клітковини щодня. І вам може знадобитися змінити свій графік – або принаймні спробувати покращити сон – щоб боротися зі своєю втомою.

Симптоми

Захворювання

Ефекти наркотиків

Міркування