Хліби, які допомагають знизити рівень холестерину

Контроль і управління холестерином є важливою частиною підтримки загального здоров’я. За даними Американської асоціації серцево-судинної системи, дієта з низьким вмістом холестерину може знизити ризик серцево-судинних захворювань та ряд потенційно серйозних захворювань. Дієта, багата на фрукти, овочі та цільні зерна з низьким вмістом жиру, може поставити вас на шляху до зниження рівня холестерину.

Огляд холестерину

Існують два основних типи холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та ліпопротеїнів високої щільності. LDL звичайно називають поганим холестерином, тому що надмірна частина його може накопичуватися у ваших артеріях та жилах та затвердіти в бляшки. Ця бляшка гальмує кров від ефективного перекачування до органів, таких як серце і мозок. Високий рівень ЛПНП підвищує потенційний ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

Профілактика / рішення

Ви можете знизити рівень холестерину, змінивши дієту та спосіб життя. Дуже здорова дієта, регулярні вправи та уникнення тютюну є важливими для збереження низького рівня холестерину. Харчування, що знижує рівень холестерину, – вівсянка, риба та омега-3 жирні кислоти, горіхи, оливкова олія та продукти з рослинними стеринами.

Волокно

Продукти з високим вмістом розчинного волокна допомагають знизити рівень поганого холестерину в крові. Вівсяна каша, вівсяні висівки, пшенична чи багатозеркальна продукція – це чудові джерела розчинного волокна, і вони можуть бути отримані з хліба. Жінки повинні намагатися вживати щонайменше 21-25 г клітковини на день, а чоловіки мають намагатися їсти від 30 до 38 г на день. Волокно допомагає зменшити кількість холестерину, який ваш організм поглинає з їжі.

Хліб для зниження холестерину

Ви можете включити хліб у свій раціон, якщо ви любите вуглеводи, і ви намагаєтеся знизити рівень холестерину. Цукрова пшениця, багатозернистий та житній хліб є гарними варіантами здорової дієти серця. Згідно з дослідженням, опублікованим в “Журналі харчування”, харчування житнього хліба може знизити рівень ЛПНК в крові у чоловіків з трохи підвищеним вмістом холестерину. У скибочку жита, цільно-пшеничного або багатозерновий хліб налічують близько 2 г клітковини.

Міркування

Вправи і збалансована дієта, багата на продукти з високим вмістом клітковини, такими як хліб із цільно-пшеничного складу, мають вирішальне значення для управління та підтримки вашого холестерину. Для деяких ліків можна вимагати, щоб рівень холестерину був нормальним та здоровим. Якщо ви намагаєтеся керувати холестерином, порадьтеся з лікарем, щоб розробити план, який підходить саме вам.