Слабоумство, мелатонін і безсоння у людей похилого віку

Мелатонін пропагується як швидка і природна допомога для сну, з меншою кількістю побічних ефектів, ніж традиційні медикаменти для сну. Його природна якість є частиною того, що робить його таким привабливим, однак, це може бути неприйнятним для всіх. Деякі люди похилого віку, включаючи людей з деменцією, можуть збільшити ризик серйозних медичних ускладнень, приймаючи мелатонін без нагляду.

Деменція – це категорія порушень, яка викликає певний ступінь когнітивних порушень. Хоча не всі, хто має розлади слабоумства, це люди похилого віку, діагноз частіше зустрічається у людей похилого віку, які хворіють на хворобу Альцгеймера або хвороби легкого тіла. Більшість людей знають, що деменція викликає плутанину і забудькуватість, проте інші пов’язані з нею симптоми включають агітацію, депресію, галюцинації та порушення сну. Особливі інтереси викликають порушення сну, оскільки вони можуть посилити інші побічні ефекти, пов’язані з деменцією.

Мелатонін – це гормон, який кожен виробляє природно. Вважається, що вона відіграє певну роль як в тому, як довго нам треба спати, і як довго ми спимо. Наші рівні мелатоніну змінюються впродовж усього дня, хоча вони найчастіше є найвищими вночі, тобто коли вони допомагають просувати здорові сну. Хоча існує невелика кількість досліджень, пов’язаних з рівнем природного мелатоніну та впливом синтетичного мелатоніну у людей з деменцією, ця добавка може покращити режим сну у тих, хто має розлад. У дослідженні, проведеному Університетом Південної Кароліни, виявлено 27-хвилинне збільшення сну після прийому мелатоніну. Учасники, 87% з яких мали слабкість, також швидше заснули під час прийому.

Безсоння є не тільки поширеним у людей з деменцією, але це поширене у людей похилого віку взагалі. Дослідження, проведене MayoClinic.com стосовно використання мелатоніну для старшої інсуліни, не пов’язаної з деменцією, показало подібні висновки: ті, хто приймав добавки до мелатоніну, повідомили про підвищення якості сну. Хоча дані свідчать про обіцянку, дослідження були невеликими і не зосереджувалися на довготривалій дії регулярного використання мелатоніну. Крім того, багато висновків базуються на самостійному звіті учасників, а не на вимірюваних результатах.

Мелатонін, здається, безпечний в короткий термін для людей, які не мають багатьох основних умов, у тому числі тих, хто є людьми похилого віку. Тим не менше, у тих, хто страждає на цукровий діабет або які приймають розріджуючі речовини, слід бути обережним, приймаючи мелатонін, оскільки він може взаємодіяти з ліками для цих станів. Крім того, мелатонін може знизити артеріальний тиск. Коли справа доходить до тих, хто має деменцію, мелатонін не рекомендується виходячи з його потенційних негативних побічних ефектів. USC повідомила, що деякі учасники дослідження, які мають деменцію, після прийому препарату зазнали депресивних симптомів. Мелатонін може використовуватися людьми, що мають основні медичні та психічні захворювання, включаючи слабкість, проте PubMed Health рекомендує суворо спостерігати лікарем.

Деменція та її побічні ефекти

Мелатонін і деменція

Мелатонін і старший безсоння

Чи є мелатонін безпечним для літніх людей?