Різниця між жирами та ліпідів

Ліпіди – це широка група різноманітних і природних органічних сполук. Ліпіди відіграють велику роль у збереженні енергії та структурі клітин. Вони поділяються на чотири основні групи, що складаються з жирів, ліпідів, гормонів та стероїдів. Різниця між жирами та ліпідів полягає в тому, що жири є підмножиною ліпідів.

Жири, такі як білки та вуглеводи, є групою поживних речовин, яка постачає енергію в організм. Жири – органічні сполуки, які надходять у рідку або тверду форму. Вони складаються з насичених та ненасичених жирних кислот. Насичений жир викликає високий рівень поганого холестерину, відомий як ЛПНЩ, і його можна знайти в продуктах тваринного походження та рослинних оліях. Непідігрівані жири допомагають знизити рівень холестерину, але все-таки слід споживати в помірній кількості через їх калорійність. Непідігровані жири зустрічаються в більшості рідких рослинних олій.

Віск – це тип ліпіду, який є ефіром жирних кислот. Відомі воски включають бджолиний віск, спермацет та воск карнабу. У природі воскові покриття допомагають захистити поверхню деяких фруктів і листя від зневоднення, хижаків і шкідників. Пір’я та хутро також мають воскові покриття, щоб відбити воду.

Стероїди походять від 17 атомів вуглецю, що складаються з чотирьох кілець. У рослинах, тваринах та грибах існують сотні різних типів стероїдів, і вони беруть участь у різних фізіологічних процесах. Холестерин – один з найвідоміших стероїдів. Більшість засобів використання терміна “стероїди” стосуються використання анаболічних стероїдів, які використовуються для підвищення фізичної працездатності.

Гормони – це тип ліпіду, який зв’язується з поверхнею клітин, щоб створити відповідь. Гормони зв’язуються з рецепторами, щоб ініціювати серію сигналів всередині клітини, такі як експресія генів або репресії. Багатоклітинні організми все продукують гормони, як рослини та тварини.

Жири

Віск

Стероїди

Гормони