Розмір шин для велосипедів пояснено

Може бути, вам потрібно замінити шини для велосипеда, бо вони носяться. Можливо, ви хочете краще керувати і працювати під час їзди. Незалежно від причини, розуміння системи калібрування для вашого велосипеда дозволяє вибрати шину, яка відповідає вашому ободу, і виконує, як очікується, в очікуваних умовах. На боковій стінці є два числа з “х” між ними. Перше число – це розмір або діаметр шини. Друге число представляє ширину.

Дорожні шини

Дорожні шини зазвичай мають розмір 700с, що приблизно дорівнює 700мм. Деякі велосипеди, зокрема велосипеди триатлону, доступні з діаметром колеса 650 або 650с. Деякі старші дорожні мотоцикли ще мають розмір 27 дюймів. Завдяки високому тиску і бажаному низькому опору коченню, дорожні шини потрапляють у вузькі ширини. Загальна ширина дорожніх велосипедів, в міліметрах, становить від 18 до 23, з типовою шиною для дорожніх велосипедів при 700 x 23.

Туристичні шини

Туристичні та транспортні шини, як правило, ширші, ніж гоночні шини. Це дозволяє зробити більш комфортну їзду через зниження тиску в шинах. Додаткова ширина також забезпечує більшу стійкість. Ці шини зазвичай коливаються від 25 до 28 міліметрів.

Гірські шини

Через рельєф місцевості та зниження тиску в шинах гірські велосипедні шини ширші, ніж інші шини. Крім того, щоб дозволити більше очищення від пальців, діаметр гірських коліс менше, ніж інші велосипедні колеса, які, як правило, 26 дюймів. Ширина гірських велосипедних шин зазвичай коливається від 1,8 дюймів до 2,4 дюймів, але може бути настільки ж шириною, як 3 дюйми. Для більш гладких стежок або твердих бруду ви можете вибрати вузьку шину, таку як 1,8. Більш вузькі шини також підходять для грязних умов, щоб уникнути засмічення в бруді. Ширші шини добре працюють для скельних та технічних секцій, тому шини можуть контактувати з трасою. Для дуже грубих рок-садів або інших перешкод, ширші шини, такі як 2,5 дюйма до 3 дюймів доступні.

29-ти та шини “Циклокрос”

Є гірські велосипеди з великими, ніж звичайні колеса, називаються 29-ти версією. Незважаючи на більшу, 29-ти дійсно мають діаметр, як дорожні велосипеди. – Перше число на цих шинах становить 29. – Ширина 29-ти шин аналогічна гірських велосипедах, а також позначені в дюймах. Гібрид дорожніх та гірських шин, циклокосових шин позначений як 700см, ширина яких вказана в міліметрах, як-от дорожні велосипеди, але це кноббі, як шини гірських велосипедів.

Прочитайте розмір ретельно

Розміри, написані як десяткові знаки, такі як 2.75, відрізняються від розмірів, виражених як дробові, наприклад, 2 3/4. Ці розміри різні та не є взаємозамінними. Деякі шини можуть відображати розмір шини в Міжнародній організації по стандартизації або ISO. У цьому випадку як діаметр, так і ширина представлені в міліметрах. Наприклад, шина шини 700 x 20c буде виражена як 20-622.