Погані побічні ефекти муцінекса

Муцінекс, чиє загальне назва – гуафенезин, розслабляє мокротиння або слиз в вашому суглобі та горлі, полегшуючи його кашляти. Відхаркування використовується для лікування застійності через інфекцію, алергію та простудні захворювання. Багато різноманітних варіантів лікарських засобів містять активний інгредієнт гуафенесин, а іноді і гуафенесин зустрічається в поєднанні з антигістамінними препаратами, супресантами кашлю або протизапальними засобами. Важливо відзначити, що будь-які інші препарати, що застосовуються у комбінації з гуафенесіном, можуть мати побічні ефекти, проте побічні ефекти, пов’язані з самим гуафенесіном, можуть включати нудоту, запаморочення або сонливість або висип.

Проблеми зі шлунком

Муцинекс, як правило, дуже добре переноситься. Насправді, згідно з Merck Manual Professional Version, guaifenesin є найбільш часто використовуваним відхаркуванням, оскільки “він не має серйозних побічних ефектів”. Проте, було повідомлено про незначні та рідкісні побічні ефекти. Найпоширенішими побічними ефектами є нудота, розлад шлунку та блювота. Було також повідомлено про біль у шлунку та про діарею.

Проблеми, пов’язані з нервовою системою

Побічні ефекти, пов’язані з нервовою системою, іноді зустрічаються у людей, які приймають гуафенесин. До них відносяться запаморочення, сонливість та головний біль. У клінічному дослідженні, опублікованому в журналі “Респіраторні дослідження” в 2012 році, лише близько 3 відсотків пацієнтів повідомили про будь-який побічний ефект нервової системи, і автори вважали це, імовірно, не через ліки.

Висип на шкірі

Висип є ще більш рідкісним побічним ефектом, але це іноді трапляється у людей, які приймають гуафенезин. Роздратування шкіри може іноді включати улью.

Інші побічні ефекти

Існувало декілька, надзвичайно рідкісних випадків застосування гуафенесіну, що спричиняють інші побічні ефекти, але це часто трапляється у тих випадках, коли застосовувався комбінований препарат, а в деяких випадках – зловживанням. Гуафенезин іноді з’єднується з ефедрином або декстрометорфаном, які, як відомо, молоді люди зловживають. У кількох випадках відзначаються проблеми з нирками, такі як камені, утворені з гуафенесіну при надмірному використанні.

Попередження

Хоча Mucinex, як правило, дуже безпечний для більшості людей, якщо у вас є ознаки алергічної реакції, негайно зверніться за медичною допомогою. До них відносяться вулики, утруднене дихання або набряки, особливо горла, губ, язика або обличчя. Забезпечення безпечності вагітфеніну для вагітних або годуючих матерів не визначено, тому перед використанням препарату слід звернутися до свого лікаря. Також, якщо у вас кашель або холод, який зберігався протягом більше тижня, пора звернутися до лікаря.