Може сушених фруктів дати вам газ?

Прохідний газ – це нормальна частина травлення, яку ви не можете уникнути. Відповідно до Інформаційного клірингового центру з питань травних захворювань, пропуск газу до 23 разів на день є нормальним. Проте ряд продуктів харчування та медичних умов може збільшити його до ненормальних рівнів. Багато видів фруктів, незалежно від того, сушать чи ні, є одними з головних винуватців через їх вміст волокна.

Розчинний волокно

Фрукт містить як розчинний, так і нерозчинний білок. Розчинні волокна перетворюються на гель у присутності води, що ускладнює переваривання. У певному сенсі це корисно, оскільки це допомагає знизити рівень холестерину. Знизу, труднощі перетравлення розчинного волокна включають менше поживних речовин, поглинаються в кишечник і більшу кількість газу. Не всі реагують на їжу однаково, тому для деяких людей сухофрукти можуть не викликати проблеми.

Сушені фрукти проти свіжих

Є суперечливі твердження щодо відмінностей між сушеними фруктами та свіжими. Університет Мічиганської системи охорони здоров’я виділяє сушені фрукти, тому що вони викликають більшу кількість газу, ніж сухі фрукти. Багато інших важливих медичних ресурсів, таких як Merck Manual, перелічуть родзинки та чорнослив серед продуктів, які викликають найбільший газ. Проте Міжнародний Фонд орехових і сушеної фруктів випустив звіт у травні 2011 року, в якому говориться про відсутність істотної різниці між сушеними фруктами та свіжими. Вона називає багато наукових досліджень, зосереджених переважно на поживних цілях, однак в жодному з досліджень не було розглянуто питання, зокрема, метеоризм. У доповіді було виявлено цікаву проблему щодо неправильних уявлень, викликаних різницею у вазі після висушування фруктів. Можливо, є неправильне уявлення про те, що ізюм, наприклад, викликає більше газу, ніж еквівалентна кількість винограду. Проте, без більш конкретних досліджень, мало підстав для суперечки проти претензій, що висушені фрукти викликають більше газу.

Засоби газу

Найпростіший спосіб полегшити газові проблеми – це або зміна дієти, або фокус на краще травлення. Швидке харчування зазвичай передбачає ковтання повітря та погане травлення, що є двома основними причинами дієтичного газу. Будь-яка неперетравлена ​​їжа, яка досягає товстої кишки, може спричинити виникнення газу. Ви можете поліпшити травлення, жувавши більш ретельно і глотаючи в менших кількостях. Інший спосіб полягає в доповненні вашої дієти з травними ферментами, які ви можете знайти в багатьох магазинах харчування та аптеках. Деякі позабіржні ліки не допомагають газу, викликаному волокном, тому обов’язково перевірте мітку.

Серйозні причини газу

Синдром подразнення кишечника і мальабсорбція – це два захворювання, які можуть призвести до надмірного кількості дієтичного газу. Діарея, як правило, супроводжує порушення всмоктування, і здуття живота є характерним симптомом синдрому роздратованого кишечнику. Якщо у вас виникає будь-який із цих симптомів або біль у животі, блювота, втрата ваги, біль у грудях або кров’яне стілець, зверніться до лікаря.