Може дієта викликати ліпоми?

Ліпоми є непухлинними пухлинами, які розвиваються поступово в жирових клітинах тіла. Як правило, люди з цими пухлинами помічають їх лише після того, як вони ростуть протягом багатьох років. Лікарі точно не знають, чому утворюються ліпома. Тим не менше, хоча дієта не є специфічною причиною цих пухлин, деякі фактори, пов’язані з дієтою, можуть потенційно збільшити ризик ліпоми.

Основи ліпоми

За даними Американської академії сімейних лікарів, ліпоми є однією з найпоширеніших форм нескрізних чи доброякісних пухлин у популяціях дорослого населення США. Поки ви можете розвинути ліпому у будь-якому віці, вони часто зустрічаються у людей віком від 40 до 60 років. Загальні місця для цих пухлин включають ваші руки, спину, плечі та шию. У більшості випадків вони виглядають як сплошеними, круглими грудами під поверхнею вашої шкіри, які рухаються, коли ви торкаєтесь їх. Консистенція ліпоми може бути гумоподібним або м’якшим і тістоподібним.

Ризики, пов’язані з дієтами

Ваші шанси на розвиток ліпоми збільшуються, якщо ви ожирієте, повідомляє Drugs.com. У багатьох випадках ожиріння зумовлене надмірним споживанням калорій у вашому повсякденному раціоні. Якщо ви швидко набираєте вагу, будь-яка наявна ліпома на вашому тілі може збільшуватися. Якщо ви пили великі кількості будь-якого типу алкоголю, ви можете збільшити свої ризики для розвитку багатьох ліпома; надмірне споживання алкоголю також може збільшити ризик зараження ожирінням. Крім того, ви ризикуєте збільшити ризик ліпоми, якщо у вас виникнуть труднощі з контролем рівня цукру в крові. У багатьох випадках проблеми з контролем рівня цукру в крові обумовлені ожирінням чи споживанням дієтичного харчування.

Додаткові фактори ризику

Окрім дієтичних факторів, ваші ризики для розвитку ліпоми зростають, якщо ви отримуєте тупого пошкодження м’яких тканин, особливо тих тканин, що знаходяться у верхній або нижній частині ноги, зазначає Drugs.com. У деяких випадках люди з ліпомами народилися з певними формами генетичного ушкодження, що спричиняє утворення пухлини. Гендер також відіграє роль у розвитку ліпоми. Чоловіки схильні до розвитку кількох ліпома, стан, який іноді називають ліпоматозом. Жінки, як правило, розвивають одну, ізольовану ліпому.

Міркування

Поговоріть зі своїм лікарем щодо ліпома, якщо у вас є ожиріння, регулярно вживаєте алкоголь або виникає труднощі з контролем рівня цукру в крові. Крім того, Американська академія сімейних лікарів рекомендує повідомити свого лікаря про будь-які нові або незвичайні шматки шкіри. Ліпоми відрізняються від рідкого виду раку з жирових відтінків, який називається ліпосаркомою, вважає Дерматологічне товариство Нової Зеландії. Хоча ліпома, як правило, формується трохи нижче вашої шкіри, ліпосаркоми, як правило, формуються у більш глибоких тканинах. Однак, якщо у вас є ліпома, яка викликає значні болі або збільшує розмір, суспільство рекомендує, щоб ви побачили лікаря для належного діагнозу.