Корекційні вправи для кіфозу

Кіпоз відноситься до деформації хребта, яка зазвичай виникає в грудній ділянці хребта, але також може проявлятися в шийному відділі хребта. Кіфотичні пацієнти розвивають помітне округлення хребта, що призводить до позиції горбуна. Кіфоз має безліч причин, включаючи погану позу, артрит, нервово-м’язові проблеми та остеопороз. Постуральний кіфоз зазвичай добре реагує на корекційні вправи, тоді як більш важкі форми кіфозу вимагають фіксації, а в деяких випадках і хірургічного втручання.

Постуральний кіфоз часто розвивається у дітей та підлітків внаслідок надмірно закруглених плечей та положення голови, яке висить вперед. Ця форма кіфозу виправляється, коли пацієнт лягає на рівну поверхню. Корекційні вправи, що включають в себе тренувальні процедури протидії, спрямовані на зміцнення постуральних м’язів – ромбії, задні дельтоїди та латисимус дорсі, такі як рядки та лат-розривні, зазвичай допомагають повернути постуральний кіфоз.

Основною причиною розвитку кіфозу у дорослого населення є остеопороз. Пацієнти з остеопорозом втрачають значну кількість кісткової маси з часом, що сприяє ослабленню хребта та хребців. Кіфоз внаслідок остеопорозу зазвичай проявляється у жінок. Корекційні вправи для кіфозу, що виникають внаслідок остеопорозу, включають вагові вправи, такі як присідачі, легені та преси. Пацієнти також користуються застосуванням вітаміну D та гормональної замісної терапії.

Іноді кіфоз відбувається як частина процесу старіння. Звичайний знос на хребті викликає слабкість сполучної тканини хребта, а також дегенерацію диска. Корекційні вправи для дегенеративного кіфозу включають в себе поєднання зміцнення вправ для постуральних м’язів, таких як рядки та зворотні мухи. Йога розтягується, така як корова поза і дитяча поза, також може допомогти зберегти м’язи та сполучну тканину кінцівок хребта.

Кіфоз Шьюермана характеризується крайнім кіфозом і включає структурні зміни хребта та хребців. Як правило, у хворих, у яких цей стан, вправи недостатні, щоб припинити прогресування кривизни. Якщо кіфотична кривизна залишається менш ніж на 50 градусів, лікування зазвичай передбачає фіксацію. Однак, якщо кривизна перевищує 70 градусів, операція буде рекомендована.

Постуральний кіфоз

Остеопороз

Дегенеративний кіфоз

Кіфос Шуерманна