Дивертикулез і втрата ваги

Часто асимптоматичні та непроблематичні, стан дивертикулозу характеризується ненормальними кишечниками в товстому кишечнику. Іноді стан справляє негативні симптоми, такі як біль у животі та ненормальне схуднення. Хоча втрата ваги з дивертикулезом не є звичайною, побічний ефект можна уникнути шляхом правильної діагностики та лікування.

Анатомія

Перш ніж усвідомити захворювання, перш за все важливо зрозуміти анатомію шлунково-кишкової системи. Нижня частина шлунку приєднується до довгої трубки під назвою тонкої кишки. Оскільки продовольство проходить через тонкий кишечник, воно змішується з різними виділеннями і розбивається на його основні елементи. Поживні речовини їжі поглинаються тонким кишечником. Тонкий кишечник потім приєднується до товстої кишки, також відомий як товста кишка. До того часу, коли їжа доходить до товстої кишки, вона вважається відходами. Функція товстої кишки – переміщення відходів через тіло та поглинання невеликої кількості води та електролітів. Як тільки відходи доходять до кінця товстої кишки, вони переміщуються в пряму кишку для виведення.

Дивертикулез

Дівертикулез впливає на товстий кишечник або товсту кишку. Джон Хопкінс Медицина описує дивертикулез як стан, що виникає, коли маленькі мішечки випираються через кишкову стінку. Ці мішечки, відомі як дивертикули, як правило, виступають через слабкі ділянки нижньої товстої кишки. Вони розвиваються внаслідок підвищеного тиску всередині товстої кишки, що створює напругу на стінках. Ці кишені часто заповнюються відходами їжі і іноді стають запаленням, викликаючи стан, відомий як дивертикуліт.

Втрата ваги

Дивертикулез не завжди спричиняє втрату ваги. Фактично, Національна розсилка інформації з травних захворювань пояснює, що “більшість людей з дивертикулезом не мають дискомфорту чи симптомів”. Проте деякі люди повідомляють про м’який біль або дискомфорт у нижній частині живота, що супроводжується здуттям та запорами. Однак важкий випадок дивертикулозу може призвести до більш поширених ускладнень у сфері здоров’я. У міру того, як стан погіршується, це може також викликати нудоту, блювоту, діарею, запор і закупорку в товстій кишці. Коли розвиваються ці симптоми, недоїдання та зниження ваги стають все більш поширеними.

Дивертикулезний дієта

Пацієнтам з дивертикулезом, як правило, призначають дієту з високим вмістом клітковини для лікування стану. Медицина Джона Хопкінса стверджує, що “для щоденного прийому від 20 до 35 г клітковини рекомендується” для пацієнтів із станом. При споживанні їжа з високим вмістом клітковини полегшує прохід через капсу, зменшуючи тиск всередині товстої кишки. Як наслідок, ненормальні пакети менш напружені і мають можливість зцілити. Продукти з високим вмістом клітковини включають пшеничні висівки, боби, цільнозерновий хліб та злаки, фрукти та овочі.

Міркування

У більшості випадків дивертикулез не викликає значної втрати ваги. Хоча це можливо, ускладнення рідко трапляється з цією специфічною умовою. Проте, Американська асоціація синдром хронічної втоми та імунної дисфункції пояснює, що “зниження ваги може бути побічним ефектом будь-якого шлунково-кишкового розладу”. Загальні розлади шлунково-кишкового тракту включають синдром подразненого кишечника, хвороби Крона, виразковий коліт, синдром запального кишечника та рак товстої кишки, серед інших. Будь-яка особа, яка зазнає значної втрати ваги, повинна поговорити з лікарем щодо можливих причин.