Варіанти контролю народжуваності для страждаючих мігрені

Мігрені характеризуються інтенсивним пульсуючим болем, який може тривати до трьох днів. Процес мігрені починається з тригера, таких як стомлюваність, голод або коливання рівня гормонів. Деякі типи контрацепції штучно підвищують рівень гормонів, що може посилити мігрені у деяких жінок. Гормональні протизаплідні засоби також можуть збільшити ризик розвитку інсульту жінки, що також підвищується у тих, у кого є мігрень із аурою. Тому жінки з мігрені повинні ретельно враховувати свій вибір контрацепції.

Гормони та мігрень

За даними Департаменту охорони здоров’я та соціальних послуг США (HHS), мігрені частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Більшість мігрені у жінок пов’язані з менструацією, що відбуваються безпосередньо перед менструацією або під час менструації, коли рівень гормонів значно знижується.

Ризик інсульту

За даними Сьюзен Хатчинсон, медичної групи жінок в штаті Ірвін, штат Каліфорнія, і радник Американської організації головного болю, жінки, які відчувають ауру, або сенсорні розлади, перед мігреною, мають підвищений ризик інсульту. Ті, у кого є мігрень без аури, мають аналогічний ризик інсульту, як і ті, хто не має мігрені – менше трьох інсультів на 10 000 чоловік, за даними Хатчинсона. Для жінок, які страждають на мігреню з аурою, ризик інсульту збільшується до 11 штрихів на 10 000 чоловік. Використання перорального контрацептива додатково підвищує ризик інсульту жінки. Коли оральні контрацептиви використовуються жінками, які страждають на мігрень з аурою, ризик інсульту стрибає до 23 на 10000 чоловік, говорить Хатчинсон.

Гормональні контрацептиви

Усні контрацептиви містять комбінацію гормонів етинілестрадіолу та прогестину (комбінована таблетка) або лише прогестин (“міні-таблетки”). Пероральні контрацептиви зазвичай вводяться в циклі 21 гормону містять таблетки, а потім сім плацебо. У жінок, які мають гормонально-асоційовану мігрені, можуть спостерігатися більш серйозні або часті мігрені під час плацебо-етапу циклу через падіння рівня гормонів відповідно до HHS. Підвищені рівні естрогену, одержувані через оральні контрацептиви, можуть посилити гіпертонічну мігрені у деяких жінок. Проте в інших, послідовний рівень гормонів та усунення природних коливань допомагають поліпшити частоту та тяжкість мігрені. HHS відзначає, що оральні контрацептиви не впливають на картини мігрені у деяких жінок. Низькодозові оральні контрацептиви (ті з менш ніж 35 мкг етинілестрадіолу) або контрацептиви, що містять тільки прогестин, не впливають на картини мігрені.

Рекомендації

За даними Хатчінсона, гормональні контрацептиви можуть безпечно застосовуватися жінкам, які отримують мігреню. Перед початком гормональних контрацептивів лікар повинен проводити моніторинг жінок, які страждають на мігрені, для існуючих факторів ризику серцево-судинних захворювань. Гормональні контрацептиви слід припинити, якщо жінка повідомляє про зміну мігрені або аури. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує негормональні контрацептиви для жінок, які страждають на мігреню з аурами, а Американський коледж акушерів-гінекологів консультує негромадські контрацептиви для жінок, які отримують мігрені, старше 35 років або палять. Non = гормональні контрацептиви рекомендовані для жінок, які мають анамнезу високого кров’яного тиску, серцево-судинних захворювань, високого рівня холестерину, розладів згортання крові або венозної тромбоемболії або сімейної історії серцевого нападу або інсульту.

Негормональні контрацептиви

Негормональні контрацептиви включають бар’єрні методи, такі як презервативи та діафрагми, а також природні методи планування сім’ї. За даними Е. Енн МакГрегор, MD, також можуть використовуватися мембрани внутрішньоматкових пристроїв (ВМЗ). ВМЗ не впливають на рівень гормонів, але вони пов’язані з підвищеною менструальною кровотечею, яка може спричинити мігрені у деяких жінок.