Астма кашляється після їжі

Люди з астмою страждають від спазмів, у яких їхні дихальні шляхи стикаються, в результаті чесання, кашлю та утруднене дихання. За словами Університету Брауна, кашель є основним чи навіть єдиним симптомом астми у деяких людей. Астма кашляти після їжі може бути пов’язана з кількома причинами, що називаються тригери. Визначення тригера астми допоможе вам контролювати свої симптоми.

Діагностика

За словами Університету Брауна, кашель, який зберігається більше десяти днів, утруднене дихання, хрипі та задихання, можуть бути ознаками астми. Ваш лікар може вимірювати вашу легеневу функцію за допомогою інструменту, який називається спірометром, або попросіть вас подути з пікового лічильника витрат, який є простим інструментом для вимірювання кількості повітря, який ви можете приймати та видихувати. Лікар розгляне вашу історію хвороби та запитає вас про ваш досвід астми, щоб спробувати визначити тригери.

Тригери

Кислотний рефлюкс, в якому шлунок спирається в ваш стравохід, може викликати астму. Харчування жирної їжі, спецій або перцю, шоколад, оцет або оцетні приправи, такі як гірчиця чи кетчуп, або пити алкоголь, можуть призвести до кислотного рефлюксу, що, у свою чергу, може призвести до кашлю астми. Деякі харчові продукти також можуть викликати астму. Університет Орегону з охорони здоров’я та науки надає перелік риб та молюсків, деревних горіхів, молока, яєць, арахісу, сої, пшениці та харчових добавок, як звичайні тригери астми. Харчування цих продуктів може викликати астму кашлю.

Лікування

Ви можете контролювати свою астму, уникаючи тригерів. Ви можете випробувати алергію, щоб визначити тригери харчування та уникати цих продуктів. Якщо у вас є кислотний рефлюкс, ви можете уникнути їжі продуктів, які викликають рефлюкс, приймати ліки, щоб запобігти рефлюксу, і не покладатись занадто рано після їжі, що може посилити рефлюкс.

Препарат

Лікарі лікують астму різноманітними препаратами, включаючи антигістамінні препарати, стероїди та бронходилататори, що відкривають повітряні пасажі. Бета-антагоністи тривалої дії зменшують запалення та допомагають відкрити дихальні шляхи, але ці препарати можуть збільшити ризик серйозного нападу астми. Вони часто поєднуються з стероїдами. Ви також можете використовувати швидкий рельєфний інгалятор, який забезпечує полегшення при нападі астми.

Менеджмент

Управління вашою астмою може включати в себе програму ліків та зміни способу життя. Ви повинні спробувати усунути тригери, такі як пил у своєму житті, і уникати речей, які можуть спричинити кашель, наприклад, певні продукти харчування. Ваш лікар може попросити вас щоденно відслідковувати та фіксувати показники пікових лічильників. Це дозволить вам побачити, якщо ваші ліки контролюють вашу астму. Якщо ваші значення пікових потоків починають зменшуватися, зверніться до свого лікаря. У випадку атаки з астмою ви повинні мати швидкий рельєфний інгалятор.