Аналіз при вагітності

Одним із багатьох факторів, що впливають на здатність жінки завагітніти, а також на підтримку вагітності, є здорова та правильно функціонуюча імунна система. Аналіз антинуклеарного антитіла (ANA) призначений для того, щоб допомогти лікарям виявити проблеми з імунною системою, які можуть вплинути на фертильність.

Імунна система та вагітність

Імунна система призначена для виявлення та знищення сторонніх речовин, що надходять в організм. Для того, щоб жінка підтримувала вагітність, необхідно обдурити імунну систему, щоб вважати, що плід не є потенційно небезпечною інфекцією, яка потребує видалення. Щоб захистити плід від власної імунної системи матері, що розвивається плід веде переговори про складні стосунки з імунною системою матері, яка перешкоджає матері виробляти антитіла до немовляти.

Аутоімунні розлади та вагітність

Аутоімунне захворювання виникає, коли імунна система починає плутати і генерує антитіла, які атакують клітини організму, навіть якщо вони не є іноземними загарбниками. Жінки набагато частіше, ніж чоловіки, мають діагноз “аутоімунний розлад”. Справді, піки діагнозу в дитинстві жінки, що робить певну кількість почуттів, беручи до уваги стрес, що підготовка до потенційної вагітності може мати вплив на імунну систему. Врешті-решт, жіноча імунна система може бути закликана в будь-який час змінити свої правила і ігнорувати те, що інакше вважатиметься іноземним вторгненням, з тим щоб почати і прогресувати вагітність.

Тест ANA

Жінки, у яких діагностовано аутоімунне захворювання, як правило, мають постійні проблеми із завагітнінням, а також збереження вагітності. Фактично, жінки, у яких не було діагностовано аутоімунне захворювання, але які зазнали численних викиднів, часто позитивно оцінюють деякі маркери аутоімунних розладів. Це призвело до використання тесту ANA у жінок, які або не змогли переконатись у вагітності чи утрудненні зачаття, навіть якщо вони не мають інших симптомів аутоімунних захворювань. Тест ANA є загальноприйнятим екраном для аутоімунних розладів, і працює шляхом виявлення наявності антинуклеарних антитіл, які є речовинами, виробленими імунною системою, які атакують компоненти власних клітин пацієнта.

Тлумачення результатів

Відсутність антинуклеарного антитіла в крові є негативним результатом і в цілому вказує на відсутність аутоімунного розладу. Значні рівні ANA у крові можуть свідчити про наявність аутоімунного розладу. Нижчий рівень, але все ще позитивні результати, можна отримати у вагітної жінки без інших симптомів аутоімунної хвороби. Це не означає, що у неї або буде розвиватися серйозна аутоімунна реакція, але це може означати, що імунна система має потенціал для розвитку антитіл проти розвивається плоду, ситуація, що за відсутності лікування може призвести до закінчення вагітності . Низькорівневі позитивні результати в жінці, яка нещодавно пережила викидень, можна інтерпретувати як означену, що аутоімунна відповідь може бути причиною закінчення її вагітності.

Лікування

Тест ANA є цінним інструментом, який дозволяє лікарям визначати і вирішувати деякі основні причини безпліддя та визначити жінок, яким може бути небезпека повторного викидня. Якщо ANA-тест є позитивним, для з’ясування імунного статусу, а також визначення відповідного курсу лікування може знадобитися додаткове тестування. Є різні варіанти лікування, які можуть максимально збільшити ймовірність успішної вагітності для жінок, які мають аутоімунні проблеми. Ці процедури включають стероїдний преднізон, аспірин або препарат гепарин, який є звичайно використовуваним розріджувачем крові.