Алергічна реакція на фарбування волосся і свербіж головки

Мільйони жінок і чоловіків використовують фарб для збільшення, оновлення або змінення свого вигляду. Більшість людей терплять волосся без проблем, але це може викликати реакцію деяких користувачів. Ці реакції, відомі як контактний дерматит, обумовлені різними хімічними речовинами в різних типах фарб для волосся. Симптоми включають шкіру, почервоніння, пухкіння, свербіж і горіння або жало. Контактний дерматит, викликаний фарбою для волосся, може бути пов’язаний з прямим хімічним роздратуванням шкіри голови або алергічної реакції. Оскільки подразливий та алергічний контактний дерматит часто спричиняє ті самі симптоми, часто необхідно провести медичне обстеження, щоб визначити, чи є у вас алергія на фарбу для волосся.

Хімічні сутності

Парафенілендіамін (PPD) є основним інгредієнтом у більшості постійних і напівстаціонарних фарб для волосся. Це також найпоширеніша причина алергічної реакції на фарбування волосся. Існують PPD-free волосся барвники, які часто містять альтернативний хімік, який називається para-toluendiamine sulfate (PTDS). Однак значна частина людей, які страждають алергією на ПРТ, також реагують на ПТДС, згідно з дослідженням, опублікованим у липні-серпні 2011 року випуску журналу “Дерматит”. Інші хімічні речовини у фарбувальних речовинах для волосся – такі як аміак, пероксид та різні ароматизатори та пігменти – також можуть спричинити запалення шкіри та свербіж через пряму роздратування або алергічну реакцію.

Симптом Серйозність і терміни

Симптоми алергічних реакцій на фарбу для волосся можуть розвинутися протягом 1-48 годин після застосування. Зазвичай переважання почервоніння супроводжується печінням, укусами і сверблячкою, і зазвичай вони найбільш помітні при лінії обличчя і задніх відділах шиї. Ці симптоми можуть варіюватися від легкого до важкого і можуть супроводжуватися набряком навколо очей. Бульбашки можуть розвиватися з суворими реакціями. Незважаючи на рідкість, алергія на фарбу для волосся може викликати небезпечну для життя реакцію, яка називається анафілаксією, з симптомами, включаючи утруднене дихання, герметичність, запаморочення та поширені вулики, серед інших.

Лікування та спостереження

Поки не існує інших симптомів, помірне покращення шкіри голови та свербіж, пов’язані з фарбою для волосся, часто можна регулювати вдома. Миття волосся м’яким шампунем знімає залишковий фарбу для волосся на шкіру голови. Безрецептурний антигістамін, такий як дигенгідрамін (Бенадрил), може допомогти при шкірній ділянці свербіж, але може викликати сонливість. Щоб уникнути використання фен та інструментів та виробів для стилування протягом кількох днів, голови шкіри готується вилікувати без подальшого роздратування. Зверніться до свого лікаря, якщо у вас є подразнення шкіри голови, пов’язане з фарбою для волосся, який зберігається протягом більше двох днів або важкий. Шукайте невідкладну медичну допомогу, якщо у вас виникають утруднення дихання або будь-які інші симптоми анафілаксії.

Профілактика

Виробники фарбників рекомендують провести 48-годинне тестування на шкіру, перш ніж застосовувати виріб до волосся. Це передбачає змішування невеликої кількості продукту та нанесення його на таку ділянку, як внутрішня частина ліктьової частини або за вухом, що дозволяє йому висохнути і спостерігати за реакцією шкіри. Якщо реакція не відбувається, навряд чи продукт спричинить алергічну реакцію при використанні на волоссі. Випробування на плями шкіри перед використанням фарб для волосся особливо важливо, якщо ви раніше відчували реакцію на колір волосся, мали інші алергії або жили з тривалим станом шкіри, такими як екзема або псоріаз; Перевірили: Тіна М. С. Джон, доктор медичних наук